Hlavní navigace

Ručení za DPH a zápočet

  • (neregistrovaný) 80.188.226.---

    5. 2. 2014 13:27

    Dobrý den,

    je zápočet považován za platbu?
    Jde mi o to, když provedeme zápočet na fakturu, na které je neověřený účet, jsme stále v ručení ? Jedná se o cca 1 mil.Kč
    Děkuji za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2014 14:08

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Ručení za DPH a zápočet
      Já to chápu tak, že ručíte, když zaplatíte víc než 700 tis. na nezvěřejněný účet. Vy ale když započítáváte, tak na žádný účet nic neplatíte.

    • 5. 2. 2014 14:39

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Ručení za DPH a zápočet
      No, ale to že neručí z titulu platby.
      Já bych váhala, zda je vše v pořádku u někoho, kdo nezveřejnil svůj účet a obchoduje v milionech
      Co jiné důvody v §109?
      mohl vědět, odchylné ceny....

    • 5. 2. 2014 18:32

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Ručení za DPH a zápočet
      To beru... Samozřejmě to, jestli nebude náhodou ručit z titulu odchylné ceny nebo jiných podobných zapeklitostí my ale nevíme...

    • 6. 2. 2014 8:05

      Martina.S (neregistrovaný) 80.188.226.---

      Re: Ručení za DPH a zápočet
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>je zápočet považován za platbu?
      >>>>Jde mi o to, když provedeme zápočet na fakturu, na
      >>>>které je neověřený účet, jsme stále v ručení ? Jedná
      >>>>se o
      >>>>cca 1 mil.Kč
      >>>>Děkuji za reakce
      >>>
      >>>Já to chápu tak, že ručíte, když zaplatíte víc než
      >>>700
      >>>tis. na nezvěřejněný účet. Vy ale když započítáváte,
      >>>tak na žádný účet nic neplatíte.
      >>No, ale to že neručí z titulu platby.
      >>Já bych váhala, zda je vše v pořádku u někoho, kdo
      >>nezveřejnil svůj účet a obchoduje v milionech
      >>Co jiné důvody v §109?
      >>mohl vědět, odchylné ceny....
      >
      Já se spíš zarazila při pojmu úplata v zákoně o DPH, kdy to je peněžní i nepeněžní plnění poskytnuté v souvislosti s předmětem daně.
      >To beru... Samozřejmě to, jestli nebude náhodou ručit
      >z titulu odchylné ceny nebo jiných podobných
      >zapeklitostí my ale nevíme...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).