Hlavní navigace

První tři dny náhrady

  • (neregistrovaný) 178.72.251.---

    6. 2. 2014 14:00

    Paní Jasná, jenom jsem se chtěla podělit co jsem zjistila ohledně těch 24 hod. Volala jsem bývalé vedoucí kontrolního oddělení OSSZ a ta mi řekla, že to počítám správně, že se opravdu proplácí nad 24 hod v prvních třech dnech. Byla to úprava možná 2 roky zpět, protože lidé ve vícehodinomém provozu by byli znevýhodnění. Potřebovala bych najít odkaz na zákon. Neví někdo?

    Moc děkuji a přeji hezký zbytek pracovní směny.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2014 14:11

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: první tři dny náhrady
      Nezaregistrovala jsem původní dotaz, ale pokud jde o délku karenční doby, pak ta je 3 dny (pracovní směny), NEJDÉLE VŠAK 24 HODIN - a je to už nějakou dobu v § 192 odst. 1 ZP (možná snad i od počátku této změny výplaty dávek). Bežně už takto pár let platím, máme nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu a 12 hod. směny.

    • 6. 2. 2014 14:25

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: první tři dny náhrady
      Domnívám se, že ta změna je od 1.1.2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).