Hlavní navigace

Úroky na dům+sídlo ještě jednou prosím

• (neregistrovaný) 213.151.77.---

6. 2. 2014 16:10

Dobrý den, prosím o radu.
    Podnikatel chce uplatnit úroky z hypotéky na dům (je jeho vlastníkem)
    v předchozích letech byl zaměstnán, a proto si uplatňoval úroky v ročním zúčtování.

V lednu osvč, která byla bez příjmů pozastavená zač.února

V únoru založil s.r.o., kde se nechal zaměstnat, ale protože je jen jeden jednatel a tudíž si sám nemůže podepsat pracovní smlouvu, je přihlášen na sociálce pod kodem S.

Jde mi o to, když si udělám daňové přiznání za rok 2013, mohu si uplatnit nebo mám nárok na úroky z hypotéky, pokud s.r.o. má sídlo v domě, kde já jako zaměstnavatel i zároveň zaměstnanec žiju? Ještě doplním, že pro místo výkonu podnikání máme provozovnu mimo místo bydliště. Takže nevím, jak by se to dělalo poměrem

moc moc děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2014 16:48

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: úroky na dům+sídlo ještě jednou pros
      Nájemní smlouva? Jiná smlouva?

ZDP 15/3
      Použije-li se nebo používá-li se bytová potřeba podle písmen a) až h) nebo její část k činnosti, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti, a nebo k nájmu, lze odečet úroků po dobu užívání bytové potřeby k uvedeným účelům uplatnit pouze v poměrné výši.

• 6. 2. 2014 17:02

aa (neregistrovaný) 213.151.77.---

nemáme žádnou smlouvu
      v jak v poměrné výši???

• 6. 2. 2014 17:04

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Nevím, to by mělo být uvedeno ve smlouvě, jakým způsobem a na jak velkém prostoru používá s.r.o. dům jako své sídlo

• 6. 2. 2014 17:13

aa (neregistrovaný) 213.151.77.---

on právě doma má jen sídlo, prostor tam nepoužívá, vše se dělá v provozovně a ta je jinde, tak bylo by lepší udělat smlouvu o nájmu sídla a majitel domu by musel příjem uvést dle par.9?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).