Hlavní navigace

Roční zúčtování záloh - Pohoda

  • (neregistrovaný)

    7. 2. 2014 11:19

    Dobrý den,
    dělám poprvé roční zúčtování záloh daně ze závislé činnosti zaměstnancům v programu Pohoda. Zaměstnanec má klasický pracovní poměr (podepsané prohlášení), dále má ve stejné firmě DPP a také se mu vyplácela měsíčně odměna společníka. Zaměstnance mám evidovaného 3x, pro každý pracovní poměr zvlášť, jak mu provést roční zúčtování daně ze 3 pracovních "poměrů" hromadně ??
    Navíc od ledna do března pracoval u jiného zaměstnavatele, údaje z bývalého zaměstnání jsem si zadala ke klasickému pracovnímu poměru, jen si nejsem jistá jak mám uvést odpočet na děti, mám je vedené od 04/2013, ale nárokoval je i v předešlém zaměstnání za leden-březen, mám je uvést s nárokem od 01-12/2013 ?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2014 11:47

      Mak (neregistrovaný)

      Re: Roční zúčtování záloh - Pohoda
      z DPP byla zálohová daň? Pokud ne a byla srážková, tak neřešíte. S odměnou společníka nevím, to by mě také zajímalo.
      Zvýhodnění na děti, když zadáte v pohodě od 04/2013, tak jaká se Vám tam vypočítá částka? Protože mně se v Pohodě zadává automaticky celoroční nárok 13.404,- Kč, pokud ho nepřepíši ručně. Nechala bych tam od 04/13 a částku 13.404,- Kč, to by se Vám mělo vypočítat správně

    • 7. 2. 2014 13:15

      kojuma (neregistrovaný)

      Re: Roční zúčtování záloh - Pohoda
      Podle mě to v POHODĚ musíte udělat ručně, protože i kdyby DOPP byla zdaněna srážkovou daní tak odměna společníka bude asi daněna zálohovou daní, udělala bych to ručně a výsledek doplnila rovnou do té hlavní mzdy.

    • 7. 2. 2014 13:18

      V.S. (neregistrovaný)

      Re: Roční zúčtování záloh - Pohoda
      ano z DPP byla odvedena zálohová daň, máte pravdu, že u zvýhodnění na dítě se částka nemění a je stále 13.404,-Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).