Hlavní navigace

Sociální poj. jednatele

  • (neregistrovaný) 85.135.87.---

    8. 2. 2014 15:48

    Dobrý den, jednatel měl loni mzdu jako pracovník a odměnu jednatele 2499,- Kč, ze které se neodvádělo soc. poj. Musí se to letos sčítat a platit soc. poj. ze všeho? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2014 22:21

      inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

      Re: sociální poj. jednatele
      Ne, odměny z různých druhů pracovně-právních vztahů se nesčítají.
      Sčítají se dohody o provedení práce u téhož zaměstnavatele a od 1.1.2014 i tzv. zaměstnání malého rozsahu. Předpokládám, že jako zaměstnanec neměl ZMR, zatímco odměna jednatele, pokud nebyla předem stanovena nebo byla stanovena ve výši nedosahující 2.500 Kč, byla ZMR.

    • 11. 2. 2014 10:20

      LenkaS (neregistrovaný) 90.176.169.---

      Re: sociální poj. jednatele
      Můžeme tomuto jednateli provést roční zúčtování daně nebo musí sám podávat?

    • 14. 2. 2014 20:05

      inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

      Re: sociální poj. jednatele
      Podle mého názoru můžete udělat roční zúčtování. Podívejte se do zákona o dani z příjmů, § 6 odst. 1 písm. b), příjmy jednatele jsou považovány za příjmy ze závislé činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).