Hlavní navigace

Fotovoltaiika

• (neregistrovaný) 94.138.114.---

8. 2. 2014 17:18

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda do příjmu z provozu sluneční elektrárny zahrnuji jen příjmy z prodeje energie nebo i to, co spotřebuji pro osobní potřebu. Doufám, že pouze ten prodej, ale raději si to ještě ověřuji, abych to nedělal špatně.
    Pokud jsem si neuplatnil DPH při koupi elektrárny, tak předpokládám, že pořizovací cena pro odpisy se počítá z cen včetně DPH, k tomu započítám i případnou montáž a dopravu. Je to tak? Díky za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2014 10:16

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: fotovoltaiika
      FVE je volně stojící či na stavbě (RD,..)?
      FVE je zahrnuta v obchodním majetku?
      FO x PO ?

• 9. 2. 2014 10:27

F. (neregistrovaný) 94.138.114.---

Jedná se o FO podnikatele (vedlejší činnost, jsem zaměstnán u jiné fy) a mám FVE umístěnu na RD. FVE musím začít hned odepisovat (i když uplatním paušál a odpis mi je k ničemu), takže bude zahrnuta do majetku podnikatele. Mně se jedná o to, že když zahrnu celou FVE do podnikání, začnu odepisovat z celé pořizovací ceny (včetně DPH), tak zda mohu jako příjmy vykazovat jen to, co se fakturuje na ČEZ nebo musím i to, co spotřebuji pro sebe. Moc děkuji za příspěvek.

• 9. 2. 2014 11:32

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Dle mého názoru nemusíte zahrnout FVE do podnikatelského majetku. Také by to šlo ztuha vzhledem k tomu, že byste musel v podstatě zahrnout kvůli odpisům stavební části FVE i svůj RD.
      Pro odpisování budete vycházet z ceny technologické části FVE včetně DPH. Odpisy stavební části FVE bych obětovala.
      Odpisy FVE musíte krátit podle poměru prodané elektřiny a elektřiny spotřebované pro vlastní spotřebu.

Příjmy (pro stanovení daně z příjmu FO) budete vykazovat pouze z prodané elektřiny, ze zeleného bonusu a z bonusu na decentrální výrobu.

Dobrá diskuze k FVE je na
      http://forum.tzb-info.cz/fotovoltaika

• 9. 2. 2014 21:11

F. (neregistrovaný) 94.138.114.---

Velice děkuji za příspěvek. To zní logicky. Bylo mi divné, že by se daly uplatnit celé odpisy a do příjmu pak dát jen prodanou elektřinu. Něco jsem už o tom přečetl a právě tuto část jsem nikde nenašel. Pokud byste věděli o konkrétním příspěvku nebo diskuzi, budu moc rád. Ten odkaz si samozřejmě pročtu taky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).