Hlavní navigace

DE plátce DPH náhrada škody od poj.

• 213.19.85.---

8. 2. 2014 21:47

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? FO, vede DE, plátce DPH.
    Škoda způsobená na automobilu, používáno pro podnikání 80% a pro soukromé účely 20%, spoluúčast 2 000,-
    Došlá fa za opravu - zaeviduji do závazků - 80% daňově s možností odpočtu DPH, 20% nedaňově bez nároku odpočtu DPH.
    Při likvidaci uhrazeno hotově servisu DPH a spoluúčast - nevím jak zaúčtuji.
    Zbylou část fa - částka bez DPH a spoluúčasti uhrazena přímo servisu - zaúčtuji pře interní doklad jako zdanitelný příjem?
    Jsem z toho nějak zmatená, ještě jsem takovýto případ neúčtovala. Účtuji v Pohodě.
    Děkuji moc za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2014 22:17

v.e.n.d.y.

Re: DE plátce DPH náhrada škody od poj.
      Přijatou fakturu máte dobře, plnění od pojišťovny je Váš zdanitelný příjem, zaúčtujete do pohledávek a pak na základě oznámení, že posílají peníze přímo servisu, vytvoříte zápočet s přijatou fakturou za opravu. Doplatek přijaté faktury - DPH je jasné, spoluúčast je součástí výdajů.

• 8. 2. 2014 22:27

renna76

Děkuji. Ještě ohledně rozdělení na daňově uznatelné a neuznatelné (požíváno jak pro podnikání, tak pro soukromé účely)- u přijaté fa je mi to jasné. Jak to bude u pohledávky za pojišťovnou, ta bude v celé výši daňovým příjmem?

• 8. 2. 2014 22:30

v.e.n.d.y.

S určitostí to nevím, ale myslím si, že ano. Při tržbě z prodeje takového auta by šla také celá cena do příjmů. Ale počkejte ještě na další názory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).