Hlavní navigace

Dane a pojistne v Programu POHODA

• (neregistrovaný) 93.185.5.---

10. 2. 2014 10:55

Dobry den,prosim o pomoc pri zadavani kolonky dane a pojistene. Zamestnane na smlouvu = tam je mi to jasne ALE pokud ma tentyz zamestnanec take dohodu o provedeni prace u stejneho zamestnavatele, co vse musim vyplnit v kolonce dane a pojistne? Zatim mam vyplneno bez odvodu zdravotniho a bez odvodu socialniho.... ale nevim, zda take musim vyplnit kolonku zdanit zvlastni sazbou do limitu jinak zalohove? Dekuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2014 12:50

Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: Dane a pojistne v Programu POHODA
      Musí se danit dohromady, viz. zde návod:

http://www.stormware.cz/Podpora/FAQ/pohoda/168/Jak-mam-zadat-pracovnika-ktery-ma-u-nasi-firmy-hlavni-pracovni-pomer-a-dohodu-o-provedeni-prace-DPP-aby-doslo-ke-spolecnemu-zdaneni-vsech-prijmu-jednou-sazbou/?id=1069

• 10. 2. 2014 13:41

zacinajici ucetni (neregistrovaný) 93.185.5.---

moc diky za info, melo by se to danit dohromady, ale je mozny i jiny pripad? Napr. ja ;-)) kdy danim kazde zvlast a pak zalohove dane z HPP a DPP sectu a odvadim jednou castkou, srazkovou dan zase zvlast......je to velka chyba? Ja myslim ze i tento postup je mozny......jen me porad strasi to policko dane a pojistne, zda u DPP mam zadat zdanit zvlastni sazbou do limitu jinak zalohove.....

• 10. 2. 2014 13:44

zacinajici ucetni (neregistrovaný) 93.185.5.---

Mi vlastne odpadnou nasledujici postup (protoze nemam uvedeno bez dane, mi to tu dan u DPP odvede):
      Po vystavení mezd za oba pracovní poměry zadáte základ daně z Dohody o provedení práce k prvnímu pracovnímu poměru do pole Zdanitelné náhrady naturální na záložku Čistá mzda v sekci Daň z příjmů. V důsledku toho se mzda plynoucí z Dohody o provedení práce i z hlavního pracovního poměru zdaní společně jednou sazbou.

• 10. 2. 2014 14:04

Já asi přesně nerozumím tomu, co myslíte. Prostě zaměstanec má u vás HPP a DPP - má podepsáno Prohlášení - tudíž se mu budou danit oba poměry dohromady - zálohovou daní - jelikož má podepsáno. Žádná srážková nebude.

• 10. 2. 2014 14:08

U Dohody o provedení práce zadejte na záložku Daně a pojistné v agendě Mzdy/Personalistika typ Bez odvodu daně z příjmů, Bez odvodu sociálního a Bez odvodu zdravotního pojištění. (Pokud je DPP do 10.000,- nepodléhá odvodům ZP ani SP, daň z příjmů ano, ale to právě daníte s tím HPP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).