Hlavní navigace

Odstupné - mzdové

  • (neregistrovaný) 90.181.110.---

    10. 2. 2014 11:11

    Dobrý den, prosím pokud mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou a zaměstnavatel chce pro nedostatek práce propouštět více lidí .. i mne mám právo na odstupné? a pokud ano prosím za kolik měsíců , jak se to počítá? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2014 17:50

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Odstupné - mzdové
      § 67
      (1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně
      c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,

      hodinový průměr spočítaný z předešlého čtvrtletí x týdenní úvazek x 4,348 x 3 = odstupné

      neodvádí se ZP a SP, jenom daň

    • 10. 2. 2014 17:57

      zaměstnanec xy (neregistrovaný) 91.103.166.---

      Děkuji !
      >>>>Dobrý den, prosím pokud mám pracovní smlouvu na dobu
      >>>>neurčitou a zaměstnavatel chce pro nedostatek práce
      >>>>propouštět více lidí .. i mne mám právo na odstupné?
      >>>>a
      >>>>pokud ano prosím za kolik měsíců , jak se to počítá?
      >>>>Moc děkuji
      >>>
      >>>záleží na délce zaměstnání
      >>
      >>4 roky
      >
      >§ 67
      >(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání
      >pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů
      >uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž
      >důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního
      >poměru odstupné ve výši nejméně
      >c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho
      >pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,
      >
      >hodinový průměr spočítaný z předešlého čtvrtletí x
      >týdenní úvazek x 4,348 x 3 = odstupné
      >
      >neodvádí se ZP a SP, jenom daň

    • 10. 2. 2014 18:29

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Není zač.
      >>>>>Dobrý den, prosím pokud mám pracovní smlouvu na dobu
      >>>>>neurčitou a zaměstnavatel chce pro nedostatek práce
      >>>>>propouštět více lidí .. i mne mám právo na odstupné?
      >>>>>a
      >>>>>pokud ano prosím za kolik měsíců , jak se to počítá?
      >>>>>Moc děkuji
      >>>>
      >>>>záleží na délce zaměstnání
      >>>
      >>>4 roky
      >>
      >>§ 67
      >>(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání
      >>pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z
      >>důvodů
      >>uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž
      >>důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení
      >>pracovního
      >>poměru odstupné ve výši nejméně
      >>c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho
      >>pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,
      >>
      >>hodinový průměr spočítaný z předešlého čtvrtletí x
      >>týdenní úvazek x 4,348 x 3 = odstupné
      >>
      >>neodvádí se ZP a SP, jenom daň

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).