Hlavní navigace

Lze roční zúčtování?

  • (neregistrovaný) 79.98.159.---

    10. 2. 2014 12:17

    Dobrý den, prosím o radu, přeme se tady s kolegyní, zda může udělat roční zúčtování za zaměstnance, který si jinde přivydělal asi 15000,- Do kolika se to nemusí přiznávat?Myslím že u příležitostného přivýdělku (např.prodej ze zahrádky) to je do 20.000 ale když je zaměstnán zároveň jinde tak už by si musel udělat přiznání sám, ne?
    Moc děkuju.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2014 13:05

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Lze roční zúčtování?
      Mícháte dohromady §10 osvobozené příjmy (zahrádka) a § 38g povinnost podat DP. Jestli to "jinde" bylo se srážkovou daní, tak už se to nikde neobjeví a můžete udělat RZD.

    • 10. 2. 2014 13:07

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Lze roční zúčtování?
      Nepíšete, jestli to bylo daněné srážkovou daní nebo zálohovou. V prvním případě můžete RZD udělat, v druhém případě si podá sám DP.

      Ta hranice ostatních příjmů u RZD je 6000,- Kč.

    • 10. 2. 2014 13:09

      Mííra (neregistrovaný) 79.98.159.---

      Re: Lze roční zúčtování?
      Mockrát děkuji,
      takto mě to úplně stačí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).