Hlavní navigace

Nemoc a přiznání k dani z příjmů fyz.os?

  • (neregistrovaný) 77.48.59.---

    10. 2. 2014 23:40

    Dobrý den,
    zaznamenává se prosím např. 2 měsíční nemoc do přiznání k dani z příjmů fyzických osob ?
    OSVČ v roce 2013 marodil, dostal nemocenské, to je osvobozený příjem od daně.
    Moc moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2014 23:42

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: nemoc a přiznání k dani z příjmů fyz
      >Dobrý den,
      >zaznamenává se prosím např. 2 měsíční nemoc do
      >přiznání k dani z příjmů fyzických osob ?

      Pokud nebylo přerušeno podnikání, tak ne

      >OSVČ v roce 2013 marodil, dostal nemocenské, to je
      >osvobozený příjem od daně.
      >Moc moc děkuji.

      Nedá se říci, že je to příjem osvobozený od daně. Je to prostě příjem, který dani vůbec nepodléhá.

    • 11. 2. 2014 0:00

      SV.PO. (neregistrovaný) 77.48.59.---

      Re: nemoc a přiznání k dani z příjmů fyz
      ne, podnikání přerušeno nebylo, osvč má zaměstnance, kteří místo něj pracovali.
      Hledala jsem v Zákoně o dani z příjmů, je tam § 4, odst. 1, písm. h), osvobození od daně .... tak proto jsem se tak ptala.
      Ještě jednou děkuji.

    • 11. 2. 2014 8:19

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: nemoc a přiznání k dani z příjmů fyz
      Také děkuji, pořád se učím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).