Hlavní navigace

Finance z prodeje bytu na koupi domu

  • (neregistrovaný) 217.170.96.---

    11. 2. 2014 19:18

    Pokud jsou finance z prodeje bytu, které majitel užíval k bydlení kratší dobu než dva roky, použity k získání nové bytové potřeby, jsou tyto příjmy osvobozeny od daně z příjmů.
    Můžete mi, prosím, poradit, v kterém § je to uvedeno? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2014 20:56

      Majča (neregistrovaný) 217.170.96.---

      Re: Finance z prodeje bytu na koupi domu
      V ZDP zde na BC je v § 4, odst. 1 u) přeškrtnuto, že je možné finanční prostředky použít na novou bytovou potřebu. Tak nevím, jestli to platí a je uvedeno jen někde jinde nebo je osvobozen příjem z prodeje bytu až po dvou letech.
      Děkuji za radu.

    • 11. 2. 2014 21:08

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Finance z prodeje bytu na koupi domu
      A není tam také uvedeno
      "(Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2015.)" ?

      Sama chodím na zákony jinam
      http://www.zakonyprolidi.cz/

    • 11. 2. 2014 21:20

      Majča (neregistrovaný) 217.170.96.---

      Re: Finance z prodeje bytu na koupi domu
      >>>>Pokud jsou finance z prodeje bytu, které majitel
      >>>>užíval k bydlení kratší dobu než dva roky, použity k
      >>>>získání nové bytové potřeby, jsou tyto příjmy
      >>>>osvobozeny od
      >>>>daně z příjmů.
      >>>>Můžete mi, prosím, poradit, v kterém § je to uvedeno?
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>ZDP § 4
      >>V ZDP zde na BC je v § 4, odst. 1 u) přeškrtnuto, že
      >>je možné finanční prostředky použít na novou bytovou
      >>potřebu. Tak nevím, jestli to platí a je uvedeno jen
      >>někde jinde nebo je osvobozen příjem z prodeje bytu až
      >>po
      >>dvou letech.
      >>Děkuji za radu.
      >
      >A není tam také uvedeno
      >"(Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2015.)" ?
      >
      >
      >Sama chodím na zákony jinam
      >http://www.zakonyprolidi.cz/

      Máte pravdu, platí od příštího roku, zmátlo mě, že je to přeškrtnuté,
      domnívala jsem se, že je to aktuální změna k letošnímu roku.
      Děkuji za radu a odkaz na zákony.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).