Hlavní navigace

Zdanění důchodce - DoPP + dotace

  • (neregistrovaný) 141.170.141.---

    11. 2. 2014 20:26

    Prosím o radu zkušené - důchodce má za rok 2013 dotaci ve výši 10.000,- Kč = příjem podle §10 zákona o DP, kde v odstavci 3) jsou příjmy ze zeměd.činnosti, kterou provozuje nepodnikatel (SHR)- to je odst.1a) , (osvobozeny do výše příjmu 20.000,-Kč ročně za tuto činnost.)
    Zároveň pracoval u naší společnosti na DoPP, kde za 1-6 podepsal prohlášení a za 7-12 nepodepsal prohlášení (v období 7-12/2013 má srážkovou i zálohovou daň). Musí si sám podávat DP nebo mu mám udělat vyúčtování daně bez ohledu na dotaci, která je stejně osvobozená? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2014 20:51

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Zdanění důchodce - DoPP + dotace
      Takže
      neměl podepsané prohlášení poplatníka daně a měl zálohovou daň ?

    • 11. 2. 2014 20:55

      evča1 (neregistrovaný) 141.170.141.---

      Re: Zdanění důchodce - DoPP + dotace
      Ano, protože měl příjem vyšší než 5.000,- Kč.

    • 11. 2. 2014 21:14

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Zdanění důchodce - DoPP + dotace
      Takže si musí zpracovat a podat DP
      ZDP § 38g
      ... Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k..

    • 11. 2. 2014 22:29

      evča1 (neregistrovaný) 141.170.141.---

      Re: Zdanění důchodce - DoPP + dotace
      A nestačilo by, kdybych mu udělala vyúčtování daně u nás ve firmě (má o něj sám zájem)? Stejně i když mu udělám vyúčtování daně já nebo si podá DP sám, tak mu nevznikne žádný doplatek a i přeplatek nebude asi k vyplacení (menší než 50 Kč).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).