Hlavní navigace

ELDP pro zamestnankyni na rodicovske

  • (neregistrovaný)

    11. 2. 2014 20:50

    Dobry den,
    zamestnavatel mi nevystavil ELDP za minule roky, kdy jsem na rodicovske, s tim, ze kdyby ho mel vystavit, socialka se urcite ozve. Docetla jsem se, ze by ho mel normalne vystavit a poslat mi ho, zaroven me ale prekvapuje ta socialka, ze se neozvala, ze jim jeden EDP za zamestnance chybi... jak to, prosim, je?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2014 21:01

      . (neregistrovaný)

      Re: ELDP pro zamestnankyni na rodicovske
      Měl povinnost vystavit a odevzdat. Jak ale teď z toho ven, abyste si přímo zaměstnavatele proti sobě nepoštvala.

      Doporučuji, abyste si písemně požádala ČSSZ o vystavení informativního osobního listu důchodového pojištění

      http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/informativni-osobni-list-duchodoveho-pojisteni.htm

      Pokud v něm zjistíte nesrovnalosti, řidte se podle návodu ČSSZ

      Z informativního osobního listu důchodového pojištění jsem zjistil/a nesrovnalosti

      http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/informativni-osobni-list-duchodoveho-pojisteni.htm

      OSSZ kontroluje, zda jsou ELDP odevzdané, až při kontrole. A ta může být klidně v rozmezí 3 let.

    • 12. 2. 2014 7:53

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: ELDP pro zamestnankyni na rodicovske
      Nezlobte se na mě, ale to mi přijde velmi krkolomné, žádat o informativní list proto, aby zaměstnavatel splnil svou zákonnou povinnost. Bát se, že na sebe poštvu zaměstnavatele kvůli evidenčáku ?
      U mě sociálka nikdy nekontrolovala, jestli mám všechny evidenčáky, takže já bych informovala zaměstnavatele, že je to jeho povinnost a požadovala po něm, aby je vystavil. Třeba s odkazem na článek, v němž jste se to dočetla. Že by mohl mít problém, pokud by na to sociálka přišla až při kontrole.

    • 12. 2. 2014 9:46

      . (neregistrovaný)

      Re: ELDP pro zamestnankyni na rodicovske
      Tazatelka se už snažila ELDP od zaměstnavatele dostat. Nepochodila. S nějakým článkem, když se zaměstnavatel "zabejčí", asi moc nepochodí. Takže sice může písemně požádat zaměstnavatele o předání ELDP za roky ..., ale raději s odkazem na přílsušné §§ zákona 582/1991 Sb. Převzetí žádosti by si měla nechat na kopii od zaměstnavatele potvrdit.

    • 12. 2. 2014 9:56

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: ELDP pro zamestnankyni na rodicovske
      Souhlasím. žádost s uvedením § a případným upozorněním, že by mohl mít zaměstnavatel problém, že nesplnil svou povinnost

    • 12. 2. 2014 10:36

      janekx (neregistrovaný)

      Re: ELDP pro zamestnankyni na rodicovske
      Dekuji za rady! Zkusim nejdriv nadhodit zakon a kdyz nic, tak si necham vystavit od socialky osobni list.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).