Hlavní navigace

jednatel - od 1.1.2014

  • (neregistrovaný) 194.228.13.---

    12. 2. 2014 7:52

    Dobrý den,
    jednatel společnosti bez prac. smlouvy - žádné pravidelné měsíční odměny. Používá služ.vůz - vztahuje se na něj 1% z pořizovací ceny auta jako u zaměstnanců? A jak je to, prosím, s obědy - naši zaměstnanci si hradí 50%, 50% zaměstnavatel, lze tento způsob i u tohoto jednatele uplatnit?
    Děkuji, jsme nová s.r.o., ještě nemám zkušenosti.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 12. 2. 2014 8:58

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: jednatel - od 1.1.2014
      Z hlediska práva doporučuji dodržet § 61 ZOK.

      Z hlediska daní doporučuji jednateli udělit nějakou odměnu, aby se stal "daňovýn zaměstnancem" podle § 6/2 ZDP a mohl využít např. § 6/9 ZDP.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).