Hlavní navigace

DP za OSVČ za rok 2012

  • (neregistrovaný)

    12. 2. 2014 14:47

    Dobrý den,
    potřebovala bych poradit ohledně dodatečného přiznání daně z příjmu za OSVČ za rok 2012.
    Musím dodanit jednu vydanou fakturu, zvedne se mi základ daně §7, řádek 113 v příloze č. 1. Ale nevím, jestli tam napsat jen částku z faktury, nebo vypsat celé přiznání s rozdílnými částkami?
    Nikdy jsem dodatečné nedělala, tak nevím, jak postupovat a z pokynů nejsem moc moudrá.
    A to samé pak udělat přehled pro zdravotní a sociální, tam napíšu opravený - tedy správný základ daně? A nové výpočty?

    děkuji moc
    Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2014 15:56

      jarucha (neregistrovaný)

      Re: DP za OSVČ za rok 2012
      Našla jsem v daňovém řádu, že se má při dodatečném přiznání vyplnit pouze rozdílná částka, to jsem udělala, jen si nejsem jistá, co s částkou - slevou na poplatníka. Pořád mi to v aplikaci EPO hlásí, že není vyplněna sleva na poplatníka, když ji vymažu. Podle mě by neměla být znovu uplatněna sleva, když už byla jednou uplatněna v roce 2012, je to tak?

      děkuji za rady
      Jarka

    • 13. 2. 2014 14:28

      h,p (neregistrovaný)

      Re: DP za OSVČ za rok 2012
      u dodatečného přepoítáváte celý rok znovu se všemi příjmy i výdaji, tzn. i sleva na poplatníka tam být musí.

    • 13. 2. 2014 14:36

      jarucha (neregistrovaný)

      Re: DP za OSVČ za rok 2012
      Aha, takže to vyplním celé znovu stejně - příjmy, výdaje, nájem, dary,atd... jen příjem bude zvýšen (kvůli vydané faktuře).
      A poslední známá daň bude 0,-, protože nic neplatila.
      Moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).