Hlavní navigace

Založení sdružení x vklad nemovitosti

  • (neregistrovaný) 90.181.136.---

    12. 2. 2014 18:08

    Dobrý den,
    chceme s bratrem založit sdružení a potřebujeme do sdružení vložit nemovitosti, které jsme společne koupili a jsme oba stejný podílový vlastníci. Jednu budovu jsme koupili v roce 2013 a druhou v roce 2006. OSVC jsme uz z dřívejška, budovy však nebyly vloženy do majetku,ale ted je chceme začít společne využívat k podnikání v rámci našeho sdružení.
    Jak můžu nemovitosti vložit do majetku sdruženi abychom si je pak mohli odepisovat? Budovu z 2013 na zaklade kupní smlouvy a vložíme v pořizovaci cene do majetku? a co budovu co máme už z 2006? můžeme ji tež vložit při založení a sepsaní smlouvy a použit pořizovací cenu, nebo jedine ji nechat ocenit znalcem? jaky je postup při vložení majetku do sdružení při jeho založeni? taky bychom tohle chteli vyřešit abychom budovy mohli nechat opravit a opravy si mohli uplatnit do DPH i pak v ramci technického zhodnocení do odpisů.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2014 18:21

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: založení sdružení x vklad nemovitost
      Sdružení již nezaložíte. S novým občanským zákoníkem zakládáte společnost. Doporučuji k prostudování §2716 a výše nového občanského zákoníku.

    • 12. 2. 2014 19:07

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: založení sdružení x vklad nemovitost
      Bude toho více, např.
      Zákon o daních z příjmů, platný od 1.1.2014
      § 28
      (1) Hmotný majetek odpisuje odpisovatel. Hmotný majetek je oprávněn odpisovat vždy pouze JEDEN poplatník. Odpisovatelem je
      a) poplatník, který má k hmotnému majetku vlastnické právo, …

    • 12. 2. 2014 19:58

      opravdu nikdo nevi??? (neregistrovaný) 90.181.136.---

      Re: založení sdružení x vklad nemovitost
      ale jak mohu nemovitosti vložit nyní do majetku s přihlednutím jak jsme je pořidili?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).