Hlavní navigace

Úroky RZD-opravdu nikdo neví?

  • (neregistrovaný) 213.235.142.---

    12. 2. 2014 20:05

    Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli někdo neví,zda si můžeme uplatnit úroky z hypotéky.jedná se o to,že hypotéka se brala na financování dvou nemovitostí,v jedné bydlí moji rodiče a v druhé jsme bydleli my s přítelem. Jsme vlastníky obou nemovitostí.Jedná se o to,že druhou nemovitost jsme v 11/2013 prodali a v 12/2013 se odstěhovali. my ted nevíme,jestli si můžeme uplatnit veškeré úroky nebo jen za tu jednu nemovitost?nebo to na to nemá vliv,když je uvedená ve smlouvě nemovitost,která splňuje podmínky pro uplatnění úroků?Děkuji moc za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2014 20:20

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: úroky RZD-opravdu nikdo neví?
      §15 zákona o dani z príjmu odst. 4 - můžete si uplatnit jenom za nemovitost, kde zůstaly bydlet rodiče.
      Přesné znění - pokud poplatník vlastnil nemovitost celé zdaňovací období..

    • 12. 2. 2014 20:22

      evajan (neregistrovaný) 213.235.142.---

      Re: úroky RZD-opravdu nikdo neví?
      A to znamená,že by se ty úroky měli nějak vydělit?Nebo můžeme uplatnit celé,když je jedna hypotéka?děkuji

    • 12. 2. 2014 20:31

      evajan (neregistrovaný) 213.235.142.---

      Re: úroky RZD-opravdu nikdo neví?
      >>>>Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli někdo neví,zda
      >>>>si můžeme uplatnit úroky z hypotéky.jedná se o to,že
      >>>>hypotéka se brala na financování dvou nemovitostí,v
      >>>>jedné bydlí moji rodiče a v druhé jsme bydleli my s
      >>>>přítelem. Jsme vlastníky obou nemovitostí.Jedná se o
      >>>>to,že
      >>>>druhou nemovitost jsme v 11/2013 prodali a v 12/2013
      >>>>se odstěhovali. my ted nevíme,jestli si můžeme
      >>>>uplatnit
      >>>>veškeré úroky nebo jen za tu jednu nemovitost?nebo to
      >>>>na to nemá vliv,když je uvedená ve smlouvě
      >>>>nemovitost,která splňuje podmínky pro uplatnění
      >>>>úroků?Děkuji moc
      >>>>za pomoc
      >>>
      >>>§15 zákona o dani z príjmu odst. 4 - můžete si
      >>>uplatnit jenom za nemovitost, kde zůstaly bydlet
      >>>rodiče.
      >>>Přesné znění - pokud poplatník vlastnil nemovitost
      >>>celé zdaňovací období..


      >>
      >>A to znamená,že by se ty úroky měli nějak
      >>vydělit?Nebo
      >>můžeme uplatnit celé,když je jedna hypotéka?děkuji
      >
      >poměrově dle ceny nemovitostí

      abych to jen dobře pochopila,hypoteka se vytvoříla sloučenim dvou hypoték,jedna byla na 1.nemovitost 800 tisíc a druhá na 2.nemovitost 970 tisíc.jak to prosím spočítám poměrové,když vrácené úroky dělají 68000?moc moc děkuji

    • 12. 2. 2014 20:49

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: úroky RZD-opravdu nikdo neví?
      >>>>>Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli někdo neví,zda
      >>>>>si můžeme uplatnit úroky z hypotéky.jedná se o to,že
      >>>>>hypotéka se brala na financování dvou nemovitostí,v
      >>>>>jedné bydlí moji rodiče a v druhé jsme bydleli my s
      >>>>>přítelem. Jsme vlastníky obou nemovitostí.Jedná se o
      >>>>>to,že
      >>>>>druhou nemovitost jsme v 11/2013 prodali a v 12/2013
      >>>>>se odstěhovali. my ted nevíme,jestli si můžeme
      >>>>>uplatnit
      >>>>>veškeré úroky nebo jen za tu jednu nemovitost?nebo to
      >>>>>na to nemá vliv,když je uvedená ve smlouvě
      >>>>>nemovitost,která splňuje podmínky pro uplatnění
      >>>>>úroků?Děkuji moc
      >>>>>za pomoc
      >>>>
      >>>>§15 zákona o dani z príjmu odst. 4 - můžete si
      >>>>uplatnit jenom za nemovitost, kde zůstaly bydlet
      >>>>rodiče.
      >>>>Přesné znění - pokud poplatník vlastnil nemovitost
      >>>>celé zdaňovací období..
      >>>>
      >>>A to znamená,že by se ty úroky měli nějak
      >>>vydělit?Nebo
      >>>můžeme uplatnit celé,když je jedna hypotéka?děkuji
      >>>>poměrově dle ceny nemovitostí
      >
      >abych to jen dobře pochopila,hypoteka se vytvoříla
      >sloučenim dvou hypoték,jedna byla na 1.nemovitost 800
      >tisíc a druhá na 2.nemovitost 970 tisíc.jak to prosím

      co jsou vrácené úroky? U sloučení Vám vrátily úroky?
      >spočítám poměrové,když vrácené úroky dělají 68000?moc moc
      >děkuji

    • 12. 2. 2014 20:56

      evajan (neregistrovaný) 213.235.142.---

      Re: úroky RZD-opravdu nikdo neví?
      napsala jsem to špatně,poslali nám z banky nárok na odpočet úroků ve výši 68000.

    • 13. 2. 2014 11:18

      evaj (neregistrovaný) 188.75.144.---

      Re: úroky RZD-opravdu nikdo neví?
      Děkuji moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).