Hlavní navigace

Odpočty na manželku

  • (neregistrovaný) 88.103.221.---

    12. 2. 2014 20:36

    dobrý večer, prosím o radu uplatnění slevy na manželku Během roku 2013 se paní provdala uplatím jen ten počet měsíců, kdy se provdala?

    Její manžel měl na sebe napsané 2 děti v potvrzení o zdanitelných příjmech je má uvedné jen nemá žádné vyplacené daňové bonusy, prosím o vysvětlení, děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2014 20:45

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: odpočty na manželku
      Ano od měsíce, kdy se provdala, za podmínky, že nevydělala více jako 68 000 Kč za rok- §35 ba odst. b. Pokud ne celý rok tak v 1/12 na jehož počátku podmínky platily z částky 24840 Kč.

      Pokud nemá pán uvedené v potvrzení bonusy, znamená, že mu byla sleva na dani uplatněná z vypočtené daně již zaměstnavatelem.
      Daňový bonus se vyplácí jenom tehdy, pokud je vypočítaná daň po odečtu na pána (2070 Kč měsíčně) nižší než nárok na slevu na 2 děti
      (2234 Kč)

    • 13. 2. 2014 6:23

      zuzanatobias (neregistrovaný) 88.103.221.---

      Re: odpočty na manželku
      děkuji za odpověď mohla bych ještě požádat, které doklady doložím na FÚ ohledně sňatku během roku

    • 13. 2. 2014 7:49

      vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

      Re: odpočty na manželku
      nejspíš oddací list (kopii)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).