Hlavní navigace

FKSP - penzijní připojištění

  • (neregistrovaný) 78.156.149.---

    13. 2. 2014 9:27

    Dobrý den, mohl by mi někdo poradit? Může si zaměstnavatel do směrnice o FKSP zapracovat, že bude zaměstnanci přispívat na penzijní připojištění, ale určit si pouze jediný penzijní fond? Pokud by zaměstnanec měl smlouvu u jiného fondu, nic by nedostal. Nemůžu k tomuto tématu nic nalézt. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 9:42

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: FKSP - penzijní připojištění
      427/2011 Sb.
      § 10
      Příspěvek účastníka placený zaměstnavatelem za účastníka

      (1) Za účastníka může platit příspěvek účastníka nebo jeho část zaměstnavatel, pokud s tím účastník souhlasí (dále jen „příspěvek zaměstnavatele“). Účastník je povinen tuto skutečnost předem písemně oznámit penzijní společnosti. V rozporu se zásadou rovného zacházení není poskytování rozdílné výše příspěvku zaměstnavatele v závislosti na rizikovosti, obtížnosti nebo namáhavosti vykonávané práce, pokud je to ujednáno v kolektivní smlouvě nebo stanoveno ve vnitřním předpise zaměstnavatele.

      (2) K příspěvku zaměstnavatele se neposkytuje státní příspěvek.

      (3) Zaměstnavatel nesmí ovlivňovat zaměstnance při výběru penzijní společnosti, nesmí přijmout úplatu, odměnu nebo nepeněžitou výhodu v souvislosti s poskytováním příspěvku zaměstnavatele.

    • 13. 2. 2014 10:27

      zo (neregistrovaný) 78.156.149.---

      Re: FKSP - penzijní připojištění
      Děkuji za odkaz. :-) Není mi jasné, jestli zaměstnavatel určením PF ovlivňuje zaměstnance při výběru PF. Oni příspěvek mohou, ale nemusí využít. Nevím si s tím rady.

    • 13. 2. 2014 10:35

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: FKSP - penzijní připojištění
      Pokud určí, tak dle mého názoru poruší odstavec 3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).