Hlavní navigace

Nahodilý příjem

  • (neregistrovaný) 90.183.82.---

    13. 2. 2014 10:24

    Manžel je OSVČ, vede DE-topenářství, instalatérství. Na konci roku pomáhal kamarádovi, také OSVČ-vede DE-maloobchod bez zaměstnanců, stěhovat kancelář a vymalovat v nové. Dohodli se na ceně 15.000 Kč. Dočetla jsem se, že je potřeba mít smlouvu dle § 51 jako výpomoc.
    Manžel si zapíše až do DPřiznání § 7 a nemá to nic společného s DPH. Je to prosímm tak? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 11:45

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: nahodilý příjem
      ano §7, pokud je plátcem DPH, tak by měl vystavit na kamaráda fakturu a vyčíslit DPH, pokud ne, tak bez DPH, stačí příjmový doklad
      s uvedením za co.

    • 13. 2. 2014 12:26

      jij (neregistrovaný) 90.183.82.---

      Re: nahodilý příjem
      Já jsem si myslela, že když je to jednorázová práce na jinou činnost než má Žlist, tak dá pouze ke zdanění, ale nemusí zaplatit DPH.
      Asi si to špatně vykládám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).