Hlavní navigace

zák.586/1992 Sb §15 ods.6

  • (neregistrovaný) 82.202.65.---

    13. 2. 2014 11:41

    Odpočet 12000,- na životní pojištění lze odečítat v celé výši i když byl půl roku registrován na úřadu práce - dostával podporu? nebo se má toto období vyloučit a do odpočtu dát jen poměrnou část?

    • 13. 2. 2014 11:53

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: zák.586/1992 Sb §15 ods.6
      Děláte roční zúčtování, pokud zaplatil tolik daní, aby bylo z čeho odečíst, tak celkovou částku.
      Princip je takový - v průběhu roku platí daně ze závislé činnosti, pak je může dostat v koncoročním zúčtování zpátky tj. může částku 1800 Kč (15% z 12-ti tisíc) odečíst od daně, kterou firma za něj odvedla na FU. Pokud je částka nižší, tak se odečte míň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).