Hlavní navigace

Výpověď pro nadbytečnost

  • (neregistrovaný) 77.48.59.---

    13. 2. 2014 12:57

    Dobrý den

    Z-nci byla dána výpověď pro nadbytečnost, s tím že má 2měsíční výpovědní lhůtu a pak oddstupné.
    Jak budu počítat mzdu za únor a březen když nechodí do práce (z-tel pro něho práci nemá) - vím že mu náleží náhrada ze strany z-tele, takže když má HM:12000 (má mzdu měsíční; nemá hodinovku) tak ČM v únoru bude 10335,- a tato částka bude i v březnu, ale bude navýšená o odstupné?

    Je to tak správně?

    Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 13:11

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost
      Leden a únor bude mít průměrem pro náhrady ( ZP § 208 překážky na str.zaměstnavatele) oba měsíce . Při skončení pr.pom. dáte do výplaty dodstupné. Výhodnější pro zaměstnavatele by byla dohoda o skončení s vyšším odstupným a dřívějším datem ( neodvádí se pojistné- ušetří)- zaěstnanec by však musel souhlasit.

    • 13. 2. 2014 13:28

      as (neregistrovaný) 77.48.59.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost
      A jak to zadám do programu. Nemůžu dát dovolenou, když ji nečerpá. Můžete mi poradit?

      A v březnu tedy dám do výplaty odstupné a z tohoto odstupného tedy musím odvést ZP, SP i daň?
      Myslala jsem že se odvod na odstupné nevztahuje.

      Děkuji za vysvětlení

      Děkuji

    • 13. 2. 2014 13:31

      1545 (neregistrovaný) 77.48.59.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost
      A jak to zadám do programu. Nemůžu dát dovolenou, když ji nečerpá. Můžete mi poradit?

      A v březnu tedy dám do výplaty odstupné a z tohoto odstupného tedy musím odvést ZP, SP i daň?
      Myslala jsem že se odvod na odstupné nevztahuje.

      Děkuji za vysvětlení

      Děkuji

    • 13. 2. 2014 13:44

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Výpověď pro nadbytečnost
      NO zadáte to do náhrad(překážka zam.),musíte to tam mít, dovolená to skutečně není.
      A nepsala jsem Vám, že by se z odstupného odvádělo pojištění.
      Pojistné ze mzdy, náhrady , z odstupného ne, pouze daň.

    • 13. 2. 2014 14:03

      1545 (neregistrovaný) 77.48.59.---

      děkuji moc a přeji pěkný den
      Aha, už jsem tomu pochopila jak jste to myslala :-)
      kdyby byla dohoda tak by se ušetřilo na odvodech a nemuselo by se to řešit náhradou za 2 měsíce. V březnu tedy z odstupného odvedu jen daň, tak jak jste psala.

      Děkuji moc za trpělivost a přeji pěkný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).