Hlavní navigace

Roční zúčtování - zam. s příjmy ze SVJ

  • (neregistrovaný) 90.180.195.---

    13. 2. 2014 13:13

    Dobrý den,
    zaměstnanec přinesl k Ročnímu Zúčtování vyúčtování příjmů SVJ za rok 2013. Dle tohoto vyúčtování má výnos z prostor mínus 807 Kč.
    Můžu mu udělat roční zúčtování - a tuto ztrátu nezohlednit nebo musím udělat DP a dát mu tam ztrátu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 15:11

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Roční zúčtování - zam. s příjmy ze S
      >Dobrý den,
      >zaměstnanec přinesl k Ročnímu Zúčtování vyúčtování
      >příjmů SVJ za rok 2013. Dle tohoto vyúčtování má výnos z
      >prostor mínus 807 Kč.
      >Můžu mu udělat roční zúčtování - a tuto ztrátu
      >nezohlednit nebo musím udělat DP a dát mu tam ztrátu?

    • 13. 2. 2014 15:21

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Roční zúčtování - zam. s příjmy ze S
      Podle § 38g/1/druhá věta ZDP se musí podat DP při vykázání daňové ztráty.

      Tuto povinnost má poplatník, nikoliv mzdová účetní.

      Výslovně upozorňuji na to, že neradím, pouze reprodukuji co jsem slyšel:

      "Já bych papír o ztrátě vyhodil, protože se v dalších letech velmi pravděpodobně nevznikne povinnost podat DP podle § 38g/2 a jen bych zatěžoval poplatníka i správce daně"

      Citát uvedený v uvozovkách je v rozporu s ZDP.

      Hezký den!

    • 13. 2. 2014 23:02

      petkap (neregistrovaný) 90.180.195.---

      Re: Roční zúčtování - zam. s příjmy ze S
      Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).