Hlavní navigace

Kooperativa - zákonné pojištění

• (neregistrovaný) 81.201.60.---

13. 2. 2014 13:51

Dobrý den,
    prosím o radu ohledně pojištění u Kooperativy.
    Máme jen dohody o provedení práce do 10000. Nemáme žádný vyměřovací základ na soc.poj. Na stránkách kooperativy jsem zjistila, že firmu zaregistruji a budu platit 100 Kč za čtvrtletí. Jen nevím jestli je to správně, abych neudělala chybu.
    Děkuji Vám

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 14:32

MíšaMP (neregistrovaný) 217.9.216.---

Re: kooperativa - zákonné pojištění
      ANO je to správně DPP do 10tis. se platí čtvrtletně 100 Kč a je jednou kolik těch dohod je

• 13. 2. 2014 14:49

Any (neregistrovaný) 81.201.60.---

Děkuji Vám,
      ještě prosím, teď v únoru budeme mít první zaměstnance. Kdy mám poslat 1. platbu. Zítra pošlu přihlášku na kooperativu.

• 13. 2. 2014 17:46

Vladimír 22 (neregistrovaný) 94.138.108.---

!12/2 vyhl 125/96 hovoří o něčem jiném:
      (2) Pojistné si vypočítává zaměstnavatel ze základu stanoveného shodně s postupem pro určení vyměřovacího základu pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti dle zvláštního zákona. 4) Základem pro výpočet pojistného je souhrn vyměřovacích základů za uplynulé kalendářní čtvrtletí všech zaměstnanců, které v tomto období zaměstnavatel zaměstnával. K výpočtu použije sazbu uvedenou v příloze této vyhlášky pro příslušnou kategorii určenou podle převažující základní činnosti tvořící předmět podnikání zaměstnavatele.

Již jsem zde o tom psal několik let

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).