Hlavní navigace

Podpora prodeje v SR (2 CZ firmy)

  • (neregistrovaný) 77.48.140.---

    13. 2. 2014 14:38

    Dobrý den,

    náš dodavatel (CZ plátce DPH) pro nás (CZ plátce DPH) uskutečnil služby v SR konkrétně se jedná o podporu prodeje.

    Konkrétně podporoval na tomto trhu prodej našich určitých výrobků.

    Prosím jak to bude z pohledu DPH? Řídí se služba základním pravidlem dle §9/1 tj. přestože služba realizována na Slovensku, tak protože je pro nás jako českého plátce DPH, tak by měl náš dodavatel fakturovat s českým DPH?

    Nenašla jsem tuto službu nikde ve výjimkách v §10, tak předpokládám, že ano, ale raději prosím i vy vás ostatní o názor :-)

    Dále jen pro zajímavost, obdobně by mělo být postupováno všemi členskými státy v EU? Tj. např. Kypr konečný příjemce služby od Kypr dodavatele, ale podpora prodeje třeba v Polsku?

    Děkuji.

    VS

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 20:09

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Podpora prodeje v SR (2 CZ firmy)
      místo plněšní dle §9 odst. 1 ZDPH - dle sídla odběratele
      v rámci harmonizace by měly mít stejně všechny členské státy EU, ale možná mají některé na určité služby výjimky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).