Hlavní navigace

zrušní žp

  • (neregistrovaný) 188.75.177.---

    13. 2. 2014 20:33

    Dobrý den, jsem na mateřské, žádný příjem nemám. Jen jsem v roce 2013 zrušila žp, kterou jsem si v minulých letech ročně uplatňovala 6000. Dostala jsem odkupné. Už vím, že součet uplatňovaných let dám do ostatních příjmů. Jen nevím, zda si mohu uplatnit odpočet na poplatníka...čímž bych si to vlastně ponížila a žádnou daň platit nemusela, jestli to takto lze? Děkuji předem za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 2. 2014 20:56

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: zrušní žp
      Musíte podat daňové přiznání a již uplatněné slevy "dodanit" v § 10. Do daňového přiznání uvedeno příjmy ze zaměstnání (pokud jste měla třeba zaplacenou dovolenou).
      A můžete si uplatnit celou slevu na poplatníka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).