Hlavní navigace

Pomoc svým dětem?

  • (neregistrovaný) 213.19.119.---

    13. 2. 2014 20:37

    Prosím o radu. Dcera mého přítele má v nájmu jeho byt za minimální symbolický nájem. Jelikož přišla o práci a má dvě děti je samoživitelka, žádá na sociálce příspěvek na bydlení. Pracovnice ji řekla, že podle nového zákona ji musí rodiče pomoci - tudíž ať po ní nechce otec nájem. Máte nějaké zkušenosti? Pomůžete mi najít ten zákon, paragraf?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2014 21:27

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Pomoc svým dětem?
      Nový Občanský zákon
      Vyživovací povinnost
      § 910
      (1) Předci a potomci mají vzájemnou vyživovací povinnost.
      (2) Vyživovací povinnost rodičů vůči dítěti předchází vyživovací povinnosti prarodičů a dalších předků vůči dítěti.
      (3) Vzdálenější příbuzní mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li ji plnit bližší příbuzní.
      (4) Nejedná-li se o poměr rodičů a dítěte, předchází vyživovací povinnost potomků vyživovací povinnosti předků.
      § 911
      Výživné lze přiznat, jestliže oprávněný není schopen sám se živit.

      Před 25ti lety jsem zažila něco podobného. Na úřadu započetli do příjmu fiktivní výživné s tím, že je náš problém, že ho soudně nevymáháme. A s tím fiktivním výživným jsme byli nad "tabulkovým" příjmem, který byl rozhodný pro přidělení státního příspěvku. Takže nic nového.

    • 14. 2. 2014 9:33

      anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

      Re: Pomoc svým dětem?
      Možná by pomohla změna barvy pleti, jak je možné, že ti mají nárok na všechno. Je to hnus, ale tady asi pláču na špatným hrobě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).