Hlavní navigace

Přeplatek daně

  • (neregistrovaný) 78.102.9.---

    14. 2. 2014 7:24

    Dobrý den, DP mám hotové, vychází mi přeplatek, na FÚ mi rřekli, že lepší podat až v březnu kvůli tomu přeplatku. Je to pravda? A proč? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2014 7:46

      ara (neregistrovaný) 88.146.210.---

      Re: přeplatek daně
      Mě to taky řekli na FÚ že by se ještě pak musela podávat žádost o vrácení přeplatku - prostě je nechápu.

    • 14. 2. 2014 8:10

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: přeplatek daně
      Klidně podejte (ne v "lednu")
      §155
      (3) Pokud v době podání žádosti o vrácení vratitelného přeplatku dosahuje vratitelný přeplatek nejméně částku 100 Kč, poukáže jej správce daně do 30 dnů ode dne obdržení žádosti podle odstavce 2, v opačném případě žádosti vyhoví, pouze pokud vratitelný přeplatek této částky dosáhne do 60 dnů ode dne podání žádosti; lhůta pro jeho vrácení počíná běžet až ode dne následujícího po dosažení této částky. Je-li daňový subjekt u správce daně registrován, je povinen určit k vrácení přeplatku jeden z účtů u poskytovatelů platebních služeb uvedených v registraci.

    • 14. 2. 2014 8:18

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: přeplatek daně
      Podávat žádost o vrácení přeplatku byste musely, pokud byste daň. přiznání podaly před 10.2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).