Hlavní navigace

Odměna učňů

  • (neregistrovaný) 81.30.251.---

    14. 2. 2014 11:21

    Dobrý den. Myslím si dobře, že odměna učňů za práci z odborného výcviku byla od letošního roku osvobozena od daně? Na tomto servru v ZDP § 6 odst. 9 jsem nenašla, tak jsem znejistila. Prosím, o potvrzení, zda si to myslím správně. Děkuji a všem přeji pěkný víkend.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2014 11:36

      xyz (neregistrovaný) 93.153.12.---

      Re: odměna učňů
      Také mám tuto informaci ze školení, a v podkladech mám, že to je v §6 odst. 9 ZDP. cituji: Od daně jsou dále osvobozeny: písm. L "příjmy za práci žáků a studentů z praktického vyučování a praktické přípravy"

    • 14. 2. 2014 12:39

      Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

      Re: odměna učňů
      Nám na školení říkali totéž. Hledala jsem to zde na serveru, ale nenašla. Ale na stránkách fin. správy ano:

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/legislativa-a-metodika/danove-zakony/zakon-c-586-1992-sb-2108/app/VGF4dGVzdFZpZXd8aHR0cDovL3d3dy5maW5hbmNuaXNwcmF2YS5jei9BcHAvVGF4VGVzdC90YXh0ZXN0LnBocD91cmw9NTg2LzE5OTIlMjBTYi4lMjAlQTc2KjMmZGF0ZT0tMg%3d%3d

      §6 odst. 9 písm. L

    • 14. 2. 2014 13:22

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: odměna učňů
      Díky moc. To je to, co jsem potřebovala. Vidět to černé na bílém. Jinak by ze mě ta nejistota nespadla.

    • 14. 2. 2014 13:34

      Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

      Re: odměna učňů
      Není zač :) Rozumím Vám, taky jsem to poprvé zjistila na internetu, pak na školení, ale dokud jsem to nenašla v zákoně, tak jsem si nebyla jistá :) máme totiž jednu slečnu na praxi, takže jsem to nechtěla udělat špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).