Hlavní navigace

Roční zúčtování a úroky z úvěru

• (neregistrovaný) 213.192.7.---

14. 2. 2014 15:54

Dobrý den, prosím o radu,
    při ročním zúčtování-úroky z úvěru..
    Zaměstnanec má za loňský rok poprvé možnost uplatnit nezdanitelnou část ze základu daně na úvěr.Byla mi předložena kopie smlouvy a výpis z listu vlastnictví (tento výpis byl ale z data 29/02/2012)-myslím si,že tento výpis by měl mít datum co nejčerstvější,tedy letošní-je to tak správně,nebo mi postačí,ten co mi předložil.

A ještě jeden dotaz-na Potvrzení o zaplacených úrocích za rok 2013, je uvedeno,že tento náš zaměstnanec je účatníkem smlouvy do 09/11/2013...co to znamená? Ještě jsem se s tímto nesetkala a pár už mi jich rukou prošlo.

Moc děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2014 16:04

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Roční zúčtování a úroky z úvěru
      Zřejmě jeho dluh převzal někdo jiný. Ano, měl by dát čerstvý výpis z KN, je-li to poprvé a zejména musíte mít jistotu, že byl vlastníkem ke konci zdaň.období.

• 14. 2. 2014 16:11

M. (neregistrovaný) 213.192.7.---

Děkuji za odpověď, a to že byl účastníkem smlouvy do určitého data nemění nic na tom, že mu mohu tuto nezdan.částku započítat do RZ,je to tak.

• 14. 2. 2014 16:15

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Ano, ale rozhodující je,zda byl vlastníkem k 31.12.13. Pak pozor, je-li méně měsíců než rok, mnesmí za měsíc překročit limit 25 tis. odpočtu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).