Hlavní navigace

Výpověď - odstupné

  • (neregistrovaný) 89.190.90.---

    16. 2. 2014 9:50

    Dobrý den,

    šéf mi oznámil, že dostanu výpověd a firma bude končit. Zatím mi ji nedal písemně. Je to povinnost, nebo stačí výpověď ústní?

    Ve smlouvě mám dvouměsiční lhůtu, která platí až od měsíce následujícího od obdrdžení výpovědi. Chápu dobře, že po obdržení výpovědi jsem ještě dva měsíce zaměstnancem a musím chodit do této práce? Pracuji ve firmě 10 let. Mám kromě výše uvedeného také nárok na odstupné ve výši 3 průměrných měsíčních platů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2014 10:31

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Výpověď - odstupné
      Ano rozumíte tomu dobře. Pokud dostanete výpověď v únoru, budete končit 30. dubna. Jestli zaměstnavatel nemůže přidělovat práci, bude vás platit průměrem, i když budete doma. Chtějte všechno písemně.

    • 16. 2. 2014 10:45

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Výpověď - odstupné
      Souhlasím. Hlavně se trochu starejte a spolupracujte, nedělejte mrtvého brouka a nesnažte se "onemocnět", to by vám nepomohlo.

    • 16. 2. 2014 11:22

      KRAB (neregistrovaný) 90.176.62.---

      Re: Výpověď - odstupné
      Výpověď musí být dle zákoníku práce § 50 písemná.
      Dále ve výpovědi musí být uvedený důvod - pokud se jedná o situaci, kdy bude končit firma, je důvodem Zánik firmy ( popř. části) § 52 písm. a. Pokud obdržíte písemnou výpověď z těchto důvodů, nezbývá ji jen přijmout. Výpovědní lhůta běží od 1 dne následujícího měsíce po převzetí výpovědi. ( Jak jste uvedl když výpověď obdržíte v únoru, prac.poměr bude ukončen k 30.4.2014). Na odstupné máte nárok ( 3 prům. měsíční platy, z odstupného se odvádí je dan).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).