Hlavní navigace

Můžu podepsat prohlášení 2x?

  • (neregistrovaný)

    17. 2. 2014 14:52

    Dobrý den, naše mzdová mně nutí podepsat prohlášení, a to i přesto, že mám rentu ze šachty a každoročně podepisuji tam. Říkala ale, že je prý nějaká změna v zákoně, ať jí to podepíšu, že už nevadí.Mi se to nějak nezdá, nebudu mít pak problém? Vím, že vždycky jsme podepisovali jen u jednoho....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2014 15:04

      v.e.n.d.y.

      Re: můžu podepsat prohlášení 2x?
      Já o žádné změně, která by povolovala podepsání a uplatnění slevy na poplatníka současně u více zaměstnavatelů, tedy fakt nevím. Chtějte na účetní paragraf v zákoně, o který opírá své tvrzení a pak se tu s námi podělte:-) Hezký den

    • 17. 2. 2014 15:14

      Lenka28 (neregistrovaný)

      Re: můžu podepsat prohlášení 2x?
      Také o žádné změně nevím. Jediná změna je to, že i při nepodepsaném prohlášení je vždy zálohová daň. Srážková jen jen u DPP do 10.000,- Kč. (při nepodepsaném prohlášení). Máte normální Hlavní pracovní poměr? Nebo nějakou dohodu?

    • 17. 2. 2014 15:27

      leoš2 (neregistrovaný)

      Re: můžu podepsat prohlášení 2x?
      Mám normální pracovní poměr, beru minimální mzdu - už jsem se dočetl, že si můžu ev. požádat o srážkovou daň, pokud nepodepíšu, tak to bude stejně zálohová - ale nic z toho neznamená, že můžu podepsat 2 prohlášení........zítra se na mzdovce zeptám, proč mě k tomu tlačí. Pokud dobře uvažuju, mohlo by se mi pak stát, že až budu podávat třeba přiznání, tak bych musel vrátit ty 2070 měsíčně? děkuji

    • 17. 2. 2014 15:43

      Lenka28 (neregistrovaný)

      Re: můžu podepsat prohlášení 2x?
      Podepsat 2x nemůžete, přesně tak. A nebylo by lepší podepsat u zaměstnavatele? Stejně si pak musíte DP podat sám. A jak jste to měl loni? To jste měl podepsáno, nebo ne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).