Hlavní navigace

Plátce DPH měsíční nebo čtvrtletní

  • (neregistrovaný) 90.176.138.---

    18. 2. 2014 8:29

    Dobrý den. Moc Vás prosím o radu. Zaregistrovala jsem se jako plátce DPH. Zatím jsem sice nepřekročila obrat 1 mil, ale brzy ho dosáhnu. Můžete mi prosím poradit jestli jsem měsíční nebo čtvrtletní plátce DPH? Asi hloupá otázka, ale nějak jsem se do toho zamotala :-(
    Moc děkuji a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2014 8:35

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Plátce DPH měsíční nebo čtvrtletní
      zaregistrovala jste se dobrovolně? od 1.1.2013 je dle §99 ZDPH zdaňovacím obdobím kalendářní měsíc, takže budete měsíční plátce

    • 18. 2. 2014 8:36

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Plátce DPH měsíční nebo čtvrtletní
      Nově zaregistrovaní jsou nyní vždy měsíční plátci, nemají na výběr.

    • 18. 2. 2014 8:37

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Plátce DPH měsíční nebo čtvrtletní
      §99
      Zdaňovací období
      Zdaňovacím obdobím je kalendářní měsíc.

      časem se můžete při splnění podmínek v §99a změnit na 1/4letního plátce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).