Hlavní navigace

Sleva na studenta

  • (neregistrovaný) 90.181.42.---

    18. 2. 2014 9:05

    Dobrý den,dcera studuje prvním rokem na střední škole.Uvažuji správně,že si mohu uplatnit podle §35ba písm.f slevu pouze na měsíce kdy byla student?Tzn 4měsíce studia(od 1.9.2013)tudíž sleva dělá1340Kč?
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2014 9:07

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Sleva na studenta
      Slevu na studenta si může uplatnit dcera, pokud má z čeho. Vy si uplatníte daňové zvýhodnění na dítě §35c). Pokud jí už je 18 let, musíte doložit potvrzení o studiu.

    • 18. 2. 2014 9:14

      ja8 (neregistrovaný) 90.181.42.---

      Re: Sleva na studenta
      Dceři je 15.let.Takže tento bod zákona je vlastně sleva z jejího pohledu kdyby měla svůj příjem a ne z pohledu jako rodič poplatník.Už jsem to pochopila.Neumím číst a chápat naše zákony jsem začínající samouk.Přesto děkuji za ochotu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).