Hlavní navigace

Vinotéka a koncese

• (neregistrovaný) 194.228.11.---

18. 2. 2014 15:20

Dobrý den,
    mám klienta, důchodce, mají s manželkou vinotéku. Tak mě napadlo, zda si vinotéky musí také zřídit koncesi..
    Všude čtu kvasný líh, lihoviny...
    Má tam jen víno, žádný jiný alkohol. Prosím poradíte? Máte zkušenost, zda se to vztahuje i na vinotéky?
    Moc Vám děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2014 16:11

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: Vinotéka a koncese
      http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/pod_listarna.html?action=Hledat&hledat=khsova

Vinotéka - dotaz č. 547

Jako externí účetní bych to nechala vše na klientech. Vůbec bych se do toho nemíchala. Oni jsou odpovědní za své podnikání. Pozor na NZO § 5 a § 2950

• 18. 2. 2014 16:43

marcelina0478 (neregistrovaný) 85.71.106.---

Děkuji za reakci, ale právě tím, že budu dělat "mrtvého" brouka jim moc nepomůžu, mají 70 let....A tím, že mu řeknu, že pokud bude rozlívat musí mít hostinskou činnost (což zatím nemá) a tím, že ho pošlu na Živnosťák (či FÚ), aby se zeptal, zda se na něj vztahuje také povinnost zřídit si KONCESI (mám na mysli tu, kterou potřebují od dubna 2014 mít zřízenu všichni, co prodávají alkohol), tím rozhodně nic nezkazím....:-)
      Děkuji za Váš čas...

• 18. 2. 2014 16:56

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Buď Vás pošlou někam, nebo Vám řeknou, abyste to pro ně zařídila, když už se staráte. Protože si budou v tom případě myslet, že je to Vaše práce.
      Také jsem se snažila klientům pomoci, zajímala jsem se o správné živnosti, o zdravotní prohlídky zaměstnanců,... A vždy to dopadlo stejně. A bylo úplně jedno, jestli byli mladí či důchodci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).