Hlavní navigace

omezení odpovědnosti účetní -prosím Páju

  • (neregistrovaný) 89.203.169.---

    18. 2. 2014 15:41

    Dobrý den,
    jako externí účetní jsem převzala firmu, kde jednatelé/společníci fakturují své společnosti služby jako OSVČ (stejná činnost OSVČ jako činnost firmy) bez ohledu na to, že by se mělo jednat o příjmy ze závislé činnosti s odvody daní a pojistného. Přes má upozornění stále trvají na tom, že to takto budou fakturovat dál a nechtějí zdaňovat jako příjem ze závislé činnosti.
    Zajímalo by mne, zda je možné vyloučit/omezit odpovědnost za toto v případě, že budu účtovat dle jejich přání a při kontrole by jiim pak byla ze strany úřadů doměřena daň, pojistné, případně pokuty či penále, aby pak po mne nemohli požadovat náhradu škody. V případě, že toto lze (co §2896?), jak nejlépe provést - dodatkem ke smlouvě nebo oznámením (§2902)?
    Děkuji velice za případné názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).