Hlavní navigace

Musím dát výdaje paušálem

  • (neregistrovaný) 94.113.198.---

    18. 2. 2014 19:59

    Prosím mám příjmy z podnikání 38000 Kč. Mám dvě děti. Mám ještě z práce potvrzení, kde jsem odpracovala 2 měsíce. Celkem s příjmem 20000 Kč. Ráda bych dostala na děti bonusy. Musím uplatnit výdaje paušálem nebo můžu uvést jen příjmy? A nemusím podle zákona 60 % odečíst výdaje? Děkuji všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2014 20:52

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Musím dát výdaje paušálem
      Můžete uplatnit skutečné výdaje. A ty mohou být 0
      Pozor na to, jakým způsobem jste uplatňovala výdaje v předchozím zdaňovacím období. Pokud bude způsob jiný než nyní, zda nejste povinna podat dodatečné přiznání k dani z příjmu FO.

    • 18. 2. 2014 20:54

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Musím dát výdaje paušálem
      Výdaje dávat nemusíte, ale i když je dáte, tak na bonus dosáhnete.

    • 18. 2. 2014 21:03

      Karin64 (neregistrovaný) 94.113.198.---

      Re: Musím dát výdaje paušálem
      Tohle je první rok, kdy jsem začala podnikat. A když bych přeci dala výdaje paušálem, tak nesmím následující:
      - od příjmů za rok 2013 platí, že pokud uplatníme výdaje paušálem, nemůžeme uplatnit zároveň daňové zvýhodnění na dítě a slevu na manželku či manžela.
      Pochopila jsem správně?

    • 18. 2. 2014 21:53

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Musím dát výdaje paušálem
      Jak kdy. Přečtěte si § 35 ca

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).