Hlavní navigace

Ručení za DPH - účet v zahraničí

  • (neregistrovaný) 80.188.226.---

    19. 2. 2014 6:29

    Dobrý den,
    v poslední době si naši dodavatelé s DIČ CZ, kteří účtují v EUR, nechávají zveřejnit účty, které mají v zahraničí a na které chtějí zaplatit.
    Chápu zákon správně, že na účet, který je vedený v zahraničí a já na něj zaplatím např. i 500 Eur včetně DPH - ručím za DPH?

    Dodavatelé mi mi tvrdí, že když je zveřejněn ( i když je v zahraničí) neručíme.
    Děkuji za reakce.

    • 19. 2. 2014 7:55

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Ručení za DPH - účet v zahraničí
      "Návazně není pak ani vyloučeno, že plátce může označit a nechat zveřejnit svůj zahraniční bankovní účet.
      Správce daně je takto plátcem označený zahraniční účet povinen zveřejnit. Pokud příjemce zdanitelného plnění uhradí dodavateli na tento zveřejnění zahraniční
      bankovní účet, nemůže se sice stát ručitelem podle ust. § 109 odst. 2 písm. c) ZDPH, protože platí na zveřejněný účet plátce.
      Je ovšem nutné si uvědomit, že toto ho ale nijak neliberuje z dopadu ručení zakotveného v ust. § 109 odst. 2 písm. b) ZDPH, které vzniká z důvodu poskytnutí úhrady na bankovní účet vedený mimo tuzemsko bez dalšího, tj. ať jde o zveřejněný účet či nikoli!
      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-seznam-dani/Ruceni.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).