Hlavní navigace

životní pojištění a RZ

  • 10 90.179.60.---

    19. 2. 2014 9:59

    Dobrý den ,

    pročetla jsem toho zde hodně a prosím o Vaše názory.
    Chápu všechny podmínky za kterých je možné uplatnit ŽP, akorát nějak tápu jak je to s tou sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití? Co když ve smlouvě není uvedená? Je tam pouze že je do určitého věku pojistníka. Může se uplatnit?
    A ještě k ročnímu zúčtování...... když byl zaměstnanec první polovinu roku zaměstnán někde jinde, donesl potvrzení, uděláte mu RZ nebo si musí podat sám DP? Já mu je ráda udělám, ale spíše aby s tím nebyl problém u FU
    Ještě jednou děkuji za Vaše názory a přeji hezký den

    • 19. 2. 2014 16:38

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: životní pojištění a RZ
      Uděláte mu RZD pokud měl více příjmů § 6, kde měl zúčtovány zálohové daně, za sebou. Prostudujte si Prohlášení poplatníka daně 3.stranu


      http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d8518v11237-

      Příklad 11
      nezdanitelne-castky-slevy-na-dani-a-danove-zvyhodneni-v-ro/
      U pojistných smluv s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití musí být splněna podmínka „minimální pojistné částky“. Na základě pojistných smluv, které nesplňují podmínku tzv. minimální pojistné částky, mohli poplatníci uplatnit zaplacené pojistné jako nezdanitelnou částku naposledy za dobu od 1. 1. 2004 do 30. 4. 2004. Na pojistné smlouvy, které ale neobsahují pevně sjednanou pojistnou částku pro případ dožití, se tato podmínka nevztahuje, tj. v takovém případě může poplatník nadále zaplacené pojistné za splnění podmínek stanovených v zákoně pro snížení základu daně uplatňovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).