Hlavní navigace

Poskytnutí služby do EU - neplátci

• (neregistrovaný) 193.85.169.---

19. 2. 2014 10:32

Dobrý den,
    jsme plátci DPH a poskytli jsme službu neplátci (podnikateli) v EU.
    Budu fakturovat s nulou a do jakého řádku DPH? Budu podávat
    souhrnné hlášení?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2014 16:46

Brabec František (neregistrovaný) 90.179.139.---

Re: Poskytnutí služby do EU - neplátci
      Je-li místo plnění v EU, do řádku 21 a souhrnné hlášení ano. Odběrateli ale vznikne povinnost přihlásit se jako plátce ke dni přijetí služby - nevím, jak je to v jiných státech, pokud vím, naše "identifikovaná osoba od roku 2013" třeba na Slovensku neexistuje.

• 20. 2. 2014 8:49

Simona19 (neregistrovaný) 193.85.169.---

A když mi při kontrole VAT systém hlásí, že DIČ je neplatné?
      Nebude po mě FÚ vyžadovat kontrolu a opravu DIČ?

• 21. 2. 2014 14:09

Deja vu - to se mi přesně nedávno stalo, odběratel se buď nezaregistroval, anebo to ještě zapsané na webu. Nicméně podal jsem to tak, jak jsem to považoval za správné.
      FÚ po nás po 2 měsících nejdřív chtěl, abychom opravil SHL a fakturu dodanili, ale přesvědčil jsem je, že takto je to správně, už nerozhoduje plátce-neplátce, ale podnikatel-nepodnikatel. POradili se, vzali to, nechali si poslat fakturu+popis plnění a celé to postoupili FÚ odběratele. A ten bude mít průšvih. Upozorňoval jsem na to klienta hned na začátku, ten nad tím mávl rukou, že je to problém odběratele a že už je to zaplacené.

• 21. 2. 2014 14:45

Jukněte na novějši diskuze, tam se řeší podobný problém, je možné, že když se odběratel nezaregistruje (ač by měl), nemusíte ho do souhrného hlášení dávat a v přiznání se plnění dá do řádku 26. Pro mě to bylo překvapení, zatím jsme fakturovali jen plátcům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).