Hlavní navigace

Danové přiznání dodatečné

• (neregistrovaný) 82.202.90.---

19. 2. 2014 12:37

Dobrý den, musela jsem podat daňové přiznání dodatečné, ale myslím že jsem ho asi udelala špatně. Co se do něj píše? Já jsem ho udelala jako řádné, (dala jsem tam DPH ze všech dokladů) a na hoře jsem zaškrtla dodatečné opravné . Můžete mi prosím poradit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2014 12:47

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

Re: Danové přiznání dodatečné
      Dodatečné přiznání k DPH se dělá jen na rozdíly.
      (Opravné přiznání se dělá celé znovu a je ho možné podat jen do termínu podání řádného přiznání, tzn., že k tomu původně podanému řádnému přiznání se nepřihlíží, ale to asi není váš případ).
      Dodatečné přiznání se podává, když je již řádné přiznání podané a je po termínu na podání řádného přiznání a zaškrkne se ve formuláři pouze "dodatečné".
      Když tak napište, čeho se dodatečné přiznání má přesně týkat a jak velká je částka. Někdy není nutné dodatečné přiznání podávat viz. §104 ZDPH.

• 19. 2. 2014 12:51

Lupanda (neregistrovaný) 82.202.90.---

Re: Danové přiznání dodatečné
      Já už jsem ho podala a oni ho po nás chtějí zaplatit. Uvedla jsem ho totiž cele a ne pouze rozdíl oproti řádnému. Původně byla danová povinnost 15 800 a my ji zaplatili. Pote se tam dopisovala faktury chybející jak prijate tak hlavně vypadné. A danová povinost byla 14969. rozdíl tedy cca 780 Kč. Jenža játam dala celou částku 14969. Ted nevím co stím.

• 19. 2. 2014 13:34

Re: DPH př.dod.- poradíte i někdo jiný?
      :( Že je to hodně nepříjemná a pro firmu drahá chyba.
      Mé řešení: Lhůtu pro Následné hlášení jste asi už prošvihli, když už po vás chtějí úhradu za dodatečné přiznání. Pak dle mě musíte udělat Dodatečné přiznání na ta dvě předchozí podaná přiznání = řádné (neúplné) a dodatečné (chybně udělané), jen rozdílem, tak aby vám to v konečném výsledku vyšlo tak, jak to má být správně. Tzn. ty daňové doklady, které tam máte dány 2x, musíte dát do příslušných řádků mínusem. Prostě v konečném kontextu vám musí vyjít výsledek z těchto 3 přiznání, jako kdybyste podala přiznání hned správně a musí vám vyjít rozdíl k vrácení. A nezapomeňte, že lhůta pro úhradu toho nesprávně podaného dodatečného přiznání na 14.969 Kč je již splatná (úroky z prodlení).
      Lepší řešení bohužel neznám, protože nemám s opravou takovéto chyby praktickou zkušenost.

• 19. 2. 2014 14:00

Re: DPH př.dod.- poradíte i někdo jiný?
      Volala jsem na finančák paní co nás má na starosti a vysvětlila jsem jí situaci. Řekla at podám DODAtecné s tím že rozdíl bude 0. (protože se jednalo o fv a fp - zápočet - tedy stejné částky + 31 500, - 31 500). S tím že zbytek tedy 872 kč o který by se nám daňová povinost měla ponížit (ještě 2 faktury přijaté v tom kvartálu) si uplatním letos. Pochopila jsem to, že toto DODatecné přiznání nahradí jak to řádné tak to předchozí dodatecné. (oni si to odečetli ted z NO(. Tak doufám že to tak je dobře.

• 19. 2. 2014 14:36

Re: DPH př.dod.
      Ano, paní z FÚ Vám poradila stejně jako já, jen asi srozumitelněji :) a jednodušeji, než jsem vám odpověděla, protože já vám do dalšího dod. př. zahrnula už i ten rozdíl 872 Kč, který bude pro vás jednodušší si nárokovat až posléze letos. Tím, že máte z dřívějška NO, kterým si uhradili první dod. př., nebudou žádné úroky z prodlení.
      Myslím, že tomu rozumíte už dobře :)

• 20. 2. 2014 8:15

Re: OT DPH př.dod.
      Paní Danielo, ještě mi vrtá hlavou, vyšel mi ted rozdíl 0. Je to rozdíl vůči poslednímu dodatečnému přiznání nebo rozdíl vůči řádnémů přiznání? protože pokud by to bylo vůči poslednímu dodatečnému tak by nám to nevrátili...jsem z toho zoufalá :_(

• 20. 2. 2014 10:08

Napište :
      1. řádné přiznání daňová povinnost (DP) byla kolik?
      2. chybně podané dodatečné přiznání (DP) kolik
      3. jak by měla být DP správně?
      Také i celkem faktury vydané, přijaté, které tam chyběly a které jste přidávala do dodatečného přiznání.
      Na základě vámi dodaných čísel vám odpovím jak nejdříve budu moci, spíše až tak kolem poledne, i toto píši ve spěchu. V 2. dodatečném vám musí vyjít rozdíl, který vám FÚ bude vracet, aby se "stornovalo" to chybné 1. dodatečné přiznání + FV opomenuté. Napište a dáme to dohromady. Vše jde vyřešit :)

• 20. 2. 2014 11:36

Dobrý den, děkuji za podporu, tak že:
      1. 15 841 Kč (406 311, 330 958)
      2. 14 969 Kč (556 310, 485 047)
      3. 14 969 (ale tech 872 si dáme až ted, takže správny by měl být 15841)
      FV 150 000+ 31 500 DPH, FP 150 000 + 31 500 DPH,(+ doklady přijaté na 872 DPH, které by mi ponížili částku z 15 841 na 14 969) Teď mi jde zejména o to vrátit 14 969 Kč. A těch 872 Kč si dáme do DPH v tomto roce.
      Včera jsem poslala dodatečné kde jsem uvedla pouze faktury
      dan na vstupu 150 000 + 315 00
      dan na výstupu 150 000 + 31 500
      tím pádem mi vysel rozdíl opet 0.

4.
      Dnes jsem opet mluvila s paní s fU a ta mi rekla at podám znovu dodatečné kde prohodím řádky vstupu a na výstupu, podle prvního dodatečného přiznání.
      485 047 - 556 310 = - 14969

Tak snad už je to tak dobře. Jestli se to tedy tou 4 vynuluje. Řekla mi že do řádku č1 a č40 nesmím dát -. Tak at to prohodím. Udelala jsem to tak. Co myslíte?
      Jsem z toho úplně zmatená a opravdu už nevím.

• 20. 2. 2014 12:51

.....4. Dnes jsem opet mluvila s paní s fU a ta mi rekla at
      >podám znovu dodatečné kde prohodím řádky vstupu a na
      >výstupu, podle prvního dodatečného přiznání.
      >485 047 - 556 310 = - 14969
      >
      >Tak snad už je to tak dobře. Jestli se to tedy tou 4
      >vynuluje. Řekla mi že do řádku č1 a č40 nesmím dát -.
      >Tak at to prohodím. Udelala jsem to tak. Co myslíte?
      >Jsem z toho úplně zmatená a opravdu už nevím.
      >
      podala jste:
      1. řádné přiznání = DP 15.841 Kč ANO
      2. 1.dod.př. = DP 14.969 Kč ANO
      3. 2.dod.př. = DP 0 Kč (31.500 - 31.500) ANO
      _______________________________________ a nyní podáte
      4. 3.dod.př. = mínus 14.969 Kč, řádek 66

+dle DŘ § 141 odst.2 podáte Přílohu, kde uvedete důvody pro podání dod. př., které je na daň nižší, než je poslední známá daň.
      FÚ vám 14.969 Kč vrátí, tím dostanete zpět peníze za to chybně podané 1.dod. př.

S tím, že se do ř.1 a ř.40 dle paní z FÚ nesmí psát mínus a tyto řádky se mají prohodit, aby v ř. 66 vyšel mínus a nárok na vrácení peněz slyším od vás poprvé. Na našich FÚ (máme dcery s různými FÚ) s mínusy v řádcích v Přiznání k DPH nikdy nebyl problém a já nerozumím tomu, proč když se jedná o vrácení DPH na výstupu, která byla omylem uvedená 2x, mám z ní udělat daň na vstupu a naopak u daně na vstupu, z ní udělat daň na výstupu???
      Vycházím z toho, že ODD se dělá mínusem:
      FV 311/6..,343
      ODD k FV -311/-6..,-343
      z toho mi plyne ř.1 mínusem ( a NE ř.40 +) ...
      (i účetní storno je mínusem)
      Dle "rady" paní z FÚ bych si tedy nárok na podání dod. př. na dań nižší neuměla před FÚ zdůvodnit a na důvod jste se asi neptala. Na FÚ bych si ještě pro jistotu zavolala a znovu ověřila, proč nesmí být v ř. mínus.
      Dále nerozumím číslům v závorkách
      (485 047 - 556 310) se nerovná -14.969, ale = -71.263!,
      ale přitom -14.969 Kč je dobře.
      Snad je to srozumitelné :)

• 20. 2. 2014 13:04

Děkuji. Všechno sedí, tedy kromě těch minusových hodnot. Bohužel už jsem to:
      3. DDP už podala s tím jak mi doporučila, tak že zase špatně :-(
      Neptala, paní mi řekla že jí to takto řekli i kolegyně, že s mínusem se to nedělá.
      (485 047 - 556 310 -- napsala jsem Vám základy daně, pak tedy dan (101 873 - 116 842 = - 14 969). tak to jsem to podala.
      Zbytečně jsem to udělala rychle na její radu, tak že jsem to zase nevyřešila protože ted mi tam tedy bude vyset to obráceny.
      Já už opravdu nevím, dodatečny opravný na to dnešní dodatečný podat asi už nemohu že? Jinak ještě jednou díky moc za rady

• 20. 2. 2014 13:37

Ne, Opravu odvolání proti podání bych teda už nepodávala :( Zamotané je to i tak, více než dost. Pošlete k tomu 3.dod.př. ještě Přílohu, kde popište k čemu došlo vč. uvedených 2x FV a FP + žádost o vrácení přeplatku na dani ve výši 14.969 Kč. Takhle by to na FÚ mohlo projít, dle mě nebudou zkoumat správnost +- řádků v přiznání. Ve svém účetnictví by vám účet 343XX - vyrovnání s FÚ měl i po těch vašich "eskapádách" souhlasit.
      A příště raději: dříve si zjistit jak to má být správně nebo se zeptat, než něco zbrkle udělat ne dobře(1.dod. př.).
      I když nikdo učený z nebe nespadl a vše se dá vyřešit.
      Přeji vám hezký a už klidný den :)

• 20. 2. 2014 13:42

Dobře udělám to tak. Máte pravdu s tou zbrklostí. Chtěla jsem to mít hned v pořádku a tak jsem to hned udělala. A přitom jsem to více pohnojila. Napíšu to a pošlu. Ted už si dám moc velky pozor. Ještě jednou díky a hezky den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).