Hlavní navigace

Změna účtu OSVČ

  • (neregistrovaný) 94.113.117.---

    19. 2. 2014 19:34

    Dobrý den,
    měním aktuálně banku a tedy i podnikatelský účet pro OSVČ. Je nutné tuto změnu hlásit v dnešní době na fininační úřad nebo jinám?

    Kamarádka si nyní dělala živnostenský list a nikam svůj podnikatelský účet nehlásila.

    Jak to tedy je?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2014 19:53

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Změna účtu OSVČ
      Hlásila jste účty při začátku podnikání na ZP a OSSZ ?

      Na FÚ se hlásí účty, na které Vám přichází příjmy z podnikání.

      Kamarádku neřešte, měla si přečíst registrační formulář.

    • 19. 2. 2014 20:39

      Josef Stahl (neregistrovaný) 94.113.117.---

      Re: Změna účtu OSVČ
      Ano bylo to v roce 2005 a na FÚ se účet uváděl. Musím tedy změnu nahlásit? Zda se to uvádělo na ZP či OSSZ to už nepamatuji.

    • 19. 2. 2014 20:43

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Změna účtu OSVČ
      Daňový řád
      § 127
      Oznamovací povinnost registrovaných daňových subjektů
      (1) Dojde-li ke změně údajů, které je povinen daňový subjekt uvádět při registraci, je povinen tuto změnu oznámit správci daně do 15 dnů ode dne, kdy nastala, popřípadě požádat o zrušení registrace, jsou-li pro to dány důvody.
      (2) Oznamovací povinnost podle odstavce 1 lze splnit pouze prostřednictvím oznámení o změně registračních údajů.

    • 19. 2. 2014 21:25

      Josef Stahl (neregistrovaný) 94.113.117.---

      Re: Změna účtu OSVČ
      Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).