Hlavní navigace

Nový plátce DPH a nákup SW

  • (neregistrovaný) 80.90.129.---

    21. 2. 2014 16:00

    Dobrý den,

    jsem nově registrovaný plátce DPH, s.r.o. Před registrací byl pořízen SW za cca 30.000 Kč (dle směrnic máme hodnotu majetku nad 10.000 Kč evidovanou jako drobý majetek s odpisem 24 měsíců). Můj dotaz zní - mohu si z této faktury na pořízení SW nárokovat DPH?

    Děkuji...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2014 18:13

      VašekN (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: nový plátce DPH a nákup SW
      díky za odkaz, ale o to jsem věděl... § jsem několikrát přečetl ale stejnak to z něj nepoznám.... je mým majetkem, ale nevím si rady, jestli se v tomto případě myslí dlouhodobý majetek (což u SW by byla hodnota vyšší 60.000 Kč)... Proto se ptám...

    • 21. 2. 2014 18:18

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: nový plátce DPH a nákup SW
      §79 odst. 1- nárok na odpočet u obchodního majetku
      §4 odst. 3 obchodním majetkem souhrn majetkových hodnot, který slouží nebo je určen osobě povinné k dani k uskutečňování ekonomických činností,
      z toho mi vychází, že máte nárok na odpočet DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).