Hlavní navigace

Zdanění příjmů

  • (neregistrovaný)

    22. 2. 2014 13:02

    dobrý den,
    moc prosím o radu, spořím si u conseq investment management a za rok 2013 se mi moje vklady zúročili (není to velká částka), proto bych rád poprosil o radu, jestli toto zúročení mám nějak danit a popřípadně jak. Vůbec se v tom nevyznám, tak ať něco neopomenu. Jedná se o horizont invest , dynamické portfolio.
    a pak si ještě spořím u axy - podílové listy, kdy se mi zúročili, v dopise mi píšou "tento výpis vám poskytne souhrnné informace o stavu vašich investic v podílových fondech a o všech operacích s podílovými listy, které jste v roce 2013 zrealizoval. upozorňujeme že příjem z prodeje z podílových listů je předmětem daně z příjmů. Při spoření podmínek dle parag. 4 odst. 1 písm. w, zákona o daních z příjmů je tento příjem od daně osvobozen, přesáhne-li doma mezi nákupem a odkupem podílových listů dobu 6 měsíců. Doporučuji vám konzultovat daňové důsledky operací s podílovými listy s daňovým poradcem. Vůbec nevím co s tím mám dělat, nejsem z účetní ani daňový poradce, a tomu paragrafu vůbec nerozumím. Mohl by mi to někdo vysvětlit?
    děkuji za odpověď a přeji pěkný víkend

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).