Hlavní navigace

Nevyplacení mzdy

 • (neregistrovaný) 94.113.198.---

  22. 2. 2014 15:38

  Dobrý den,
  pomůžete mi, prosím. Jezdím u firmy jako řidič. Za měsíc prosinec mi nebyla vyplacena mzda. Je únor a nechce mi podepsat výpověd dle dohody. Kam všude se mám obrátit? To, že jsem chodil do práce, mám na kolečkách z auta. Dá se to prokázat. Nyní se nemůžu přihlásit na UP, nemám zápočták, výpověd, nic. Děkuji všem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 2. 2014 16:15

   pája

   Re: Nevyplacení mzdy
   1. mzdu za prosinec Vám zam-tel musel vyplatit nejpozději do konce ledna, pokud tak neučiníil ani do 15. února, máte právo už od 16.2. okamžitě zrušit pr. poměr dle § 56/1 b) zák. práce, toto učiňte písemně, prokazatelně doručte zam-teli, dnem doručení Váš PP skončí, máte nárok na náhradu mzdy za dva měsíce ve výši prům. výdělku.
   2. pokud zam-tel zkouší na Vás dohodu, v žádném případě nic nepodepisujte, v případě soudního řešení máte 100% naději na doplacení všeho.
   3. zatím proveďte dle 2.- pak máte možnost podat oznámení na inspektorát práce dle sídla zam-tele, soudní žalobu a uvidíte, co dál. Doporučuji konzultaci s právníkem.

  • 23. 2. 2014 22:51

   VH

   Re: Nevyplacení mzdy
   Jenom upřesnění: náhrada mzdy za výpovědní dobu = nevíme, jestli nebyla smluvně prodloužena, ve věci řešení přestupků a správních deliktů je místně příslušný OIP dle místa vykonávané činnosti, nikoliv dle sídla zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).