Hlavní navigace

Fotovoltaika

  • (neregistrovaný) 80.188.18.---

    22. 2. 2014 18:15

    Prosím o radu. Převzala jsem DE, plátce dph, má na rodinném domě fotovoltaiku. S fotovoltaikou jsem se dosud nesetkala. Zatím se mi podařilo zjistit, že od 1.1.13 je zelený bonus osvobozen od dph. Na dokladu je i "bonus na decentrální výrobu" - je to malá částka, je taky osvobozena od dph, nebo se z této částky musí dph odvést? A když je energie spotřebovávána pro vlastní spotřebu, musí se dph odvést?
    Co se týká daně z příjmu, tak se příjem za zelený bonus daní dle §7? FV se odepisuje 240 měsíců - musí se odpisy krátit, když je energie spotřebovávána pro vlastní spotřebu? Děkuji za každou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).