Hlavní navigace

výdaje % - názor

• (neregistrovaný) 79.110.37.---

22. 2. 2014 20:26

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na váš názor. Jsem OSVČ vedlejší činnost (jsem zaměstnaná a moment. na RD), mám malé příjmy cca 30 tis. a výdaje kolem 15 tis. ročně. Platím si silniční daň tzn.že si dávám paušál na vozidlo 4000,-/měsíčně takže každý rok bych tak byla ve ztrátě anebo se na výdaje vykašlu a přejdu na procenta tzn. že budu v zisku ale stejně mi daň vyjde 0,- (jedině na zdravotním poj. budu něco málo doplácet). a já teď nevím co je lepší jak z mé stránky tak i FÚ,jestli můžu mít každý rok tedy alespoň teď ze začátku ztrátu. Jak by jste to řešili vy? A co paušál na vozidlo mohu si ho uplatňovat ve výši 80% i když podle mého názoru neprojezdím tak velkou část, ale zákon to tak dovoluje ne? Moc děkuji za názory moc mi pomůžou v rozhodování. Díky

• 23. 2. 2014 13:44

J.P. (neregistrovaný) 37.188.230.---

Re: výdaje % - názor
      Pro vás, jak sama píšete, bude asi lepší výdaje podle skutečnosti - nebudete doplácet ZP. Paušál 80 % lze bez ohledu na to, kolik projezdíte skutečně. Paušál si ale uplatnit nemusíte! Řešila bych tak, že bych uplatnila výdaje skutečné, a byla ve ztrátě. Pokud ztrátu nefingujete, nemáte se ani ze strany FU čeho obávat. Navíc pokud vím, na OSVČ vedlejší moc kontroly nechodí. Jednou se vám třeba začne dařit a ztráta se vám bude hodit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).