Hlavní navigace

Výživné bez exekuce

• (neregistrovaný) 176.98.110.---

23. 2. 2014 19:15

Dobrý den, prosím o radu - uvěřila jsem zaměstnanci a teď mám problém... Jedná se o to, že zaměstnanec má povinnost platit výživné, ale má k tomu pouze rozsudek (neobdrželi jsme exekuční příkaz). K tomu má spoustu dalších nepřednostních exekucí. Když jsem mu ještě v roce 2013 začala srážet exekuce, oznámil mi, že mu předešlý zaměstnavatel posílal jen to výživné a exekuce nikoli - tak jsem požadovala dohodu o srážkách s předchozím zaměstnavatelem (abych určila dle data pořadí) a on slíbil že přinese. Zatím mi odevzdal jednoduchou žádost o posílání výživného a přiložil mi k tomu příslušný rozsudek. Tak jsem srážela a odesílala výživné - teď jsem na něj uhodila, že když mi to do týdne nepřinese, tak mu prostě začnu srážet exekuce a výživné si bude platit sám - a on mi oznámil, že žádný papír nepotřebuje a že mi žádný nedá a bombarduje mě SMSkami s paragrafy, dle kterých mi dle něho nemusí nic dávat... Můžu rok 2013 zachránit tím, že dopočítám srážky na exekuce a odešlu je dle pořadí jak došly? A mohu tedy od mzdy za únor 2014 prostě jen přestat posílat výživné a posílat srážky dle exekucí? Nebo Vás napadá jiné řešení? Moc děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).