Hlavní navigace

Výživné bez exekuce

 • (neregistrovaný) 176.98.110.---

  23. 2. 2014 19:15

  Dobrý den, prosím o radu - uvěřila jsem zaměstnanci a teď mám problém... Jedná se o to, že zaměstnanec má povinnost platit výživné, ale má k tomu pouze rozsudek (neobdrželi jsme exekuční příkaz). K tomu má spoustu dalších nepřednostních exekucí. Když jsem mu ještě v roce 2013 začala srážet exekuce, oznámil mi, že mu předešlý zaměstnavatel posílal jen to výživné a exekuce nikoli - tak jsem požadovala dohodu o srážkách s předchozím zaměstnavatelem (abych určila dle data pořadí) a on slíbil že přinese. Zatím mi odevzdal jednoduchou žádost o posílání výživného a přiložil mi k tomu příslušný rozsudek. Tak jsem srážela a odesílala výživné - teď jsem na něj uhodila, že když mi to do týdne nepřinese, tak mu prostě začnu srážet exekuce a výživné si bude platit sám - a on mi oznámil, že žádný papír nepotřebuje a že mi žádný nedá a bombarduje mě SMSkami s paragrafy, dle kterých mi dle něho nemusí nic dávat... Můžu rok 2013 zachránit tím, že dopočítám srážky na exekuce a odešlu je dle pořadí jak došly? A mohu tedy od mzdy za únor 2014 prostě jen přestat posílat výživné a posílat srážky dle exekucí? Nebo Vás napadá jiné řešení? Moc děkuji!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 2. 2014 13:52

   RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

   Re: Výživné bez exekuce
   já bych asi nejdříve zkusila kontaktovat minulého zaměstnavatele a zeptat se, jak to s těmi srážkami na výživné bylo, zda oni měli nějakou dohodu, příp. zda vám ji nemohou poslat oni

  • 26. 2. 2014 13:16

   ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

   Re: Výživné bez exekuce
   Pokud vám oznámil, že žádný papír nepotřebuje, potom zřejmě s minulým zam-telem žádný papír nesepsal. Dokud s vámi nesepíše dohodu, nemáte žádný právní důvod provádět pro výživné srážky. Za únor musíte přestat posílat výživné, pokračovat v exekucích a modlit se, aby exekutor nechtěl zdůvodnit prodlevu. Příp. dorovnat výpadek z vlastní kapsy (tyto peníze poté můžete požadovat po příjemci bezdůvodného obohacení).
   Klidně se zde podělte o obsah SMS od zam-ce.

  • 26. 2. 2014 22:04

   naivka (neregistrovaný) 176.98.110.---

   Re: Výživné bez exekuce
   Děkuji za reakce! Rozumím správně tak, že i kdybych měla onu dohodu s minulým zaměstnavatelem s datem před všemi exekucemi, tak od roku 2014 stejně musím začít srážet exekuce dle pořadí? A tu případnou dohodu na výživné musím akceptovat dále, nebo z ní mohu dát k 1.1.2014 "výpověď?
   Jinak dnes už nás kontaktoval i zaměstnancův právník, který nám řekl jak to je - je úsměvné, že se s ním ve všem shodnu - jen zaměstnanec to nějak nechce pochopit - jó nejhorší je srážka s blbcem:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).