Hlavní navigace

Pohledávka

  • (neregistrovaný) 185.15.252.---

    24. 2. 2014 14:49

    Prosím o radu. Mám v účetnictví pohledávku 1 700Kč. Splatnost této pohledávky byla 1.10.2012. Mohu tuto pohledávku jednorázově odepsat? A jakým způsobem?Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2014 18:58

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Pohledávka
      odpověď není přesná, nejdříve musíte vytvořit 100% daňovou OP dle §8c ZoR (558/391), za pár měsíců OP zrušíte (nejpozději před prolmlčením pohledávky) a daňově odepíšete dle §24/2/y ZDP

    • 24. 2. 2014 19:51

      v.e.n.d.y.

      Re: Pohledávka
      Vedete opravdu podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).